DZIWNÓW

Dziwnów jest największą miejscowością gminy. Jest tu siedziba władz miejskich Urząd Miasta, a także innych instytucji jak Urząd Morski, SAR, OSP, Ośrodek Zdrowia, szkoły, przedszkole itp.

Urok Dziwnowa nie polega tylko na jego piaszczystej plaży latem. Położenie miasta jest dość ciekawe, gdyż same miasto leży na półwyspie, a przejeżdżając most zwodzony wjeżdżamy na największą polską wyspę – wyspę Wolin. Całe miasto otoczone jest wodą: od północy morzem Bałtyckim, przez całą długość miasta przepływa rzeka Dziwna, zaś od południa są to wody jeziora Wrzosowskiego i zalewu Kamieńskiego. Resztę miasta otaczają lasy sosnowe. Całe miasto ma jedyne w swoim rodzaju położenie i wielkie możliwości.

Dziwnów posiada port rybacki, dwie mariny dla żeglarzy oraz wybetonowane nabrzeże portowe.Ujście rzeki do morza osłania wyremontowany falochron, a żeby udrożnić ruch na wyspę Wolin przez rzekę położono most zwodzony, który jest jedną z największych atrakcji miasta.

Sam klimat powoduje,że latem jest tutaj bardzo ciepła woda, a zimy są w stosunku do reszty kraju łagodne. Ludzie są tu przyjaźni i ambitni.


DZIWNÓW